Утеплення фасаду дому – який матеріал вибрати

УТЕПЛЕННЯ ФАСАДІВ БУДИНКУ

 

ПІНОПЛАСТ ДЛЯ УТЕПЛЕННЯ СТІН У М. ЛЬВІВ – ЩО ВАРТО ЗНАТИ ПРО ЦЕЙ МАТЕРІАЛ

В умовах нашого холодного міжсезоння та суворих зим все більше людей замислюється над якісним утепленням фасадів свого будинку. Ефективним варіантом упродовж не одного десятка років вважається утеплення будинку зовні пінопластом. Цей вид термоізоляції привабливий економічно завдяки невисокій ціні матеріалу, який за характеристиками лише трохи поступається сучаснішому екструдованому пінополістиролу.

ПЕРЕВАГИ ТА НЕДОЛІКИ УТЕПЛЕННЯ СТІН ПІНОПЛАСТОМ

Чому переважна більшість власників будинків схиляється до замовлення утеплення стін зовні саме пінопластом? Відповідь на питання стає очевидною, коли дізнаєшся про переваги цього матеріалу:

 1. Низькі показники теплопровідності – 0.032–0.038 Вт/м*К. Вони краще, ніж у класичної мінвати, і лише трохи поступаються згаданому екструдованому пінополістиролу.
 2. Гарна звукоізоляція.
 3. Великі обсяги виробництва матеріалу, його постійна наявність, асортимент та гарна цінова категорія. 1 м2 пінопласту 50 мм із щільністю 25 кг/м3 коштує близько 40 гривень, екструдований пінополістирол – у 2 рази дорожчий.
 4. Порівняно невелика вага. 1 м3 в залежності від марки може важити 11-23 кг – якщо взяти ПСБ-С-15 … ПСБ-С-30, що найчастіше застосовуються. Навіть кілька шарів пінопласту не збільшують суттєво навантаження на будівлю, що гарантує триваліший термін його служби.
 5. Простота та легкість у роботі – матеріал виробляється та продається у зручних за розміром плитах. Їх легко розрізати, коригуючи форму залежно від особливостей будови.

Монтаж відливів та утеплення укосів вікон

 

Але враховуйте також недоліки утеплення стін пінопластом. Його схильність до поглинання води не дозволяє утеплювати частини будинку або труби, що знаходяться у землі. Він відноситься до горючих матеріалів. Якщо порівнювати пінопласт з його найближчим родичем, екструдованим пінополістиролом, то другий щільніший, не такий пухкий.

Навіть незважаючи на те, що для гризунів немає нічого їстівного у складі пінопласту, вони можуть влаштовувати в ньому гнізда – це не типова ситуація, але варто про це знати, щоб за необхідності вжити запобіжних заходів. Для захисту від мишей та щурів на утеплювач накладається сітка з металу з дрібними осередками, але враховуйте, що це додаткові витрати.

Де можна укладати пінопласт – усередині чи зовні?

І зовнішній, і внутрішній методи утеплення можуть рекомендуватися спецами. Хоча найчастіше використовується перший, зовнішній метод. Основна причина – зміщення точки роси убік: вона не перебуватиме ні в приміщенні, ні всередині самої стіни. Це означає, що при утепленні фасадів пінопластом стіни не промерзатимуть і руйнуватимуться. До того ж поверхні під пінопластом акумулюватимуть тепло, яке, відповідно, повільніше йтиме з приміщення навіть при сильних заморозках і відсутності опалення.

Система теплоізоляції будинків зсередини теж дає добрий результат, але пам’ятайте про зменшення площі приміщень. Це неминуче, оскільки плит пінопласту має певну товщину (15–50 мм) і має ще оздоблювальні роботи – гіпсокартон, наприклад. Плануючи бюджет на внутрішнє утеплення, не можна забувати про виділення коштів на протигрибкову обробку стін, це також додаткові витрати.

ПРАЦЮЮЧА СХЕМА УТЕПЛЕННЯ СТІН ПІНОПЛАСТОМ ЗОВНІ

Дотримання технології під час утеплення стін пінопластом важливе, тому що неточність у розрахунках, неправильна послідовність обробки, укладання можуть призвести до руйнування теплозахисного покриття. Оптимальною можна назвати таку схему:

 • Підготовчі роботи – вирівнювання поверхонь, на які кріпляться плити пінопласту. Випуклості та увігнутості можуть спровокувати розламування матеріалу, тому потрібно приділити стінам увагу. Максимально допустимий розмір нерівностей – до 1,5 див.
 • Очищення стін – знищуються всі жирові та іржаві плями, розлучення, залишки фарби та штукатурки. Якщо є цвяхи або залишки арматури, їх в ідеалі виймають, якщо немає можливості, обробляють антикорозійним складом. Після цього поверхня ґрунтується.
 • Установка металевої планки (цокольного профілю) по низу стін – до неї вставляється перший ряд плит утеплювача. Рекомендується для досягнення максимального ефекту під час утеплення стін пінопластом зовні. Він не дозволить утеплювачу зрушуватися вниз під своєю вагою і послужить додатковим захистом від гризунів.
 • Зовнішнє оброблення плит утеплювача. Більшість плит, що продаються, пінопласту – з гладкою поверхнею. Їх приємно тримати в руках, але зчіпка зі стінами у них не має значення. Можна трохи порушити структуру поверхні – ножем нарізаються борозни, голчастим валиком чи залізною щіткою робляться отвори. Завдяки цьому забезпечується сильніше прилягання плит одна до одної та до поверхні.
 • Монтаж відливів та утеплення укосів вікон. Забезпечить захист стін від дощових вод та дасть додаткову теплоізоляцію.
 • Фіксація пінопластових плит. Вони приклеюються до стіни за такою схемою:Місця нанесення клею під лист пінопласту на стіну.

Утеплення фасаду дому - який матеріал вибрати

Після висихання листи додатково фіксуються дюбелями-парасольками. Якщо товщина пінопласту 50 мм, то довжина парасольки буде 110 мм (50 мм + 10 мм + 50 мм), отвір для дюбеля – 130 мм (110 мм + 20 мм).

 

 

 

 • Закладення зазорів, швів. У великі щілини можна помістити смужки утеплювача, маленькі – запінити. Всі зайві залишки піни або матеріалу, що виділяються над поверхнею, обрізаються, стики зашпаровуються шпаклівкою.
 • Фінішне оздоблення стін. Тут немає суворих рекомендацій. Все залежить від особистих переваг та кінцевої вартості утеплення фасаду пінопластом, на яку виходите та орієнтуєтесь. Це може бути сайдинг, вагонка, облицювання декоративною цеглою і т.д.

НА ЩО ЗВЕРТАТИ УВАГУ, КУПУЮЧИ В МАГАЗИНІ ПІНОПЛАСТ?

Перший важливий показник – це щільність пінопласту, що звертати увагу, купуючи в магазині пінопласт? Ласта для утеплення стін. Для різних частин будинку бажано купувати матеріал різної густини. При роботі з фасадом використовують плити з показником 25 кг/м3, а для укосів, внутрішніх стін та стелі – 10–15 кг/м3.

Рекомендована товщина пінопласту для утеплення будинку – 80-100 мм. Існує і так звана подвійна кладка – у два шари по 50 мм. При зведенні житлових будівель може використовуватись пінопласт збільшеної товщини – 250 мм.

Залежно від товщини та щільності змінюється теплопровідність листів. У пінопласту вона становить 0,032-0,038 Вт/(м*К). Чим нижчий цей показник, тим краще.

Намагайтеся віддавати перевагу пінопласту, виробники якого додають до його складу речовини, що перешкоджають спалаху (антипірени). Класи горючості пінопласту – Г1–Г4. Чим цифра нижча, тим менша здатність матеріалу підтримувати полум’я. Маркування пожежобезпечного, самозагасаючого пінопласту – ПСБ-С.

Якщо утеплюєтеся з бажання раціонально використовувати тепло та оптимізувати витрати на опалення, пам’ятайте, що тут немає дрібниць, які можна було б упустити. Все, починаючи з того, який пінопласт обрати для утеплення будинку, і закінчуючи видами штукатурки або міцністю сайдінга, має велике значення. Звертайтеся до надійних виконавців з хорошими відгуками, що зарекомендували себе, і не один рік надають послуги. За одну зиму ефективність їх роботи не перевірити, тож довіряйте досвідченим майстрам.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Українська